Hızlı para kazanmanın yolu

Adamın biri bir gün gelen kutusunda bir e-mail görür. Mailde daha oynanmamış bir maçın kimin kazanacağı söylenmektedir. Adam aldırış etmez ve hayatına devam eder. Bir sonraki hafta aynı göndericiden bir mail daha gelir ve maç tahmini yapmaktadır. Adam güvenmez ancak sonuç yine doğrudur. 3. hafta 4. hafta derken 8 hafta boyunca gelen maillerdeki maç tahminlerinden hepsi tutmuştur. 9. hafta şöyle bir mail gelir, bir sonraki maçın sonucunu öğrenmek istiyorsan vereceğim banka hesabına 200 dolar göndermelisin. Kazancını düşünürsek adamın göndereceği 200 doların hiç bir önemi yoktur. Gider ve parayı yatırır. Ancak maili gönderen kişi tüm maç sonuçlarını nasıl bilebildi ?

Kafası çalışan bir kişi düşünün. Elinde 1 milyon mail adresi var. Bunların 3te birine maçın berabere 3te birine bir takımın kazanacağı kalan 3te birine de diğer takımın kazanacağını mail atıyor. Bir sonraki hafta gönderdiği adreslerden 3te 1′inin 3te birine berabere diğer kalanlara da bir önceki gibi birinci takım ve ikinci takımın kazanacağını söylüyor ve böyle devam ediyor. Küçük bir hesap yaparsak sonuçta elinde tüm maç sonuçlarını doğru gönderdiği toplam mail adresi sayısı:

1. hafta sonunda, 333,333

2. hafta sonunda 111,111

3. hafta sonunda 37,037

4. hafta sonunda 12,345

5. hafta sonunda 4,115

6. hafta sonunda 1,371

7. hafta sonunda 457

8. hafta sonunda 152

152 kişi. 200 dolar istediği 152 kişi. Bunlardan bir çoğu parayı gönderiyor ve maili atan kişi zengin oluyor. Siz olsanız parayı göndermez miydiniz ? Söylemek istediğim farklı düşünebilen ve kafasını çalıştıran herkes para kazanabilir. Sadece bir yol keşfetmek gerek.

ShareTw.Fb.Pin.
...

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!